logo menu
user
Reakcia na: Kde sa stráca ženskosť?
03/04/2019 - 20:34
Prečítané: 675x
Komentované: 0x
Toto je vlastne komentár na vyššie spomínaný článok, len sa nezmestí dole do komentárov tak ho píšem takto pracne sem :)


Ja si myslím, že na ženy sú v dnešných časoch kladené vysoké nároky - na to aby boli pekné (chudé, bez celulitídy a strií, bez akné, s rovnými zubami, s veľkými očami s hustými dlhými mihalnicami, s nezrastavým obočím, žiadnym ochlpením tam kde je a nemalo by byť, dlhými hustými vlasmi, s dobrou kondičkou, prsia a zadok nesmú chýbať, s dobrým módnym vkusom a čo ja viem čo všetko ešte každá jedna musí riešiť), ďalej sa kladie dôraz na povahu a zručnosti ženy - či vie variť, či sa dá na ňu (spo)ľahnúť , či má koníčky, či sa s ňou dá dobre porozprávať na rôzne témy, mala by byť primerane inteligentná a praktická v rôznych oblastiach, nemala by byť precitlivelá či hysterická a žiarlivá, mala by sa vedieť správať v spoločnosti, byť poriadkumilovná a starostlivá, s nevyčerpateľne dobrou náladou atď atď (každý si doplní vlastné).

Avšak spĺňať všetky podmienky je ťažké, niekedy až nemožné a preto ženy na tento nátlak reagujú dvojako - buď sa pochlapia - povedia si "kašľať na to" budem aká chcem do pi**, šatám sa budem vyhýbať z diaľky, budem sa sústrediť na kariéru a svoje typicky chlapské hobby, napr. box, uctievať budem Pána prsteňov a filmy od Marvelu, budem grgať na verejnosti a tváriť sa pri tom dôležito, budem sa túlať s partou po ulici a nadávať ako starý dlaždič.

Alebo sa začnú snažiť podmienkam vyhovieť – to sú tie anorektičky a mejkapové čajočky(pretože mejkap k žene „patrí“), ktoré sa chlapom v určitých fázach života strašne páčia (nerozlíšia čo je mejkap a čo nie, pokiaľ ho nie je priveľa – a koniec koncov, koho to zaujíma?) Tak také dievčatá sú vždy dobre upravené, cvičia, sú to vegánky a i., (niektoré) uctievajú nakupovanie a majú len typicky ženské hobby, ohurujú svojím zjavom, počúvajú pop(alebo niečo čo nepobúri spoločnosť), čítajú romantické romány a pozerajú romantické filmy.

A potom sú tu rôzne mixy(každý je iný a výnimočný, že?). Ale čo chcem povedať je, že byť mužom je v tomto svete výhoda, nikto nespochybňuje váš názor, keď ste muž, nikto sa s vami neháda o zbytočnostiach, nie ste hneď „blbá blondína“ keď niečo neviete, na chlapa sa nepozerá ako na sexuálny objekt, chlap sa dokonalým rodí, nie je nutná tapeta na tvár.

A ako žena máte v živote vlastne dve práce – tú, na ktorú ste študovali na strednej, ja neviem, trebárs kariérna poradkyňa a ďalej tá základná – v domácnosti - upratovačka, vychovávateľka a kuchárka v jednom.
To čo všetci tak ospevujete. To by mohla byť normálne platená práca, ale je to brané ako samozrejmosť.

Chceme byť drsné, pretože svet je drsný. Byť milý a citlivý sa už nevyplatí, iba si ublížime. Samozrejme súhlasím s tým, že ženy sú málo ženské to je fakt, to vidím, to cítim. Neberiem to ako niečo zlé, skôr ako prispôsobenie sa dnešnej dobe, vývin. Takže ak chceš niečo zmeniť, nepíš články na napisto.sk, ale radšej urob veľkú kampaň, buduj komunitu ženských žien, vytváraj diskusie na tieto témy, poskytuj návody ako na to a sama buď vzorom. Ale pozor, toto nie je typicky ženské správanie...
Zdieľaj na facebooku
Autor
veverka
Žena, 19
Ako sa ti páči tento blog?
Komentáre
captcha
Nič sa nenašlo...
logo
© 2019 - 2020 Napíšto. Všetky práva vyhradené.
Partneri: Zoznamka Blindr, Blindr Blog
fb ig
Táto stránka využíva cookies a iné technológie sledovania na rozlíšenie jednotlivých zariadení, na individuálne nastavenie služieb, analytické a štatistické účely a na prispôsobenie zobrazenia obsahu a reklám. Niektoré cookies môžu byť poskytnuté aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy. Ak budeš pokračovať v používaní stránky, predpokladáme, že ti vyhovuje aktuálne nastavenie. Nastavenie si môžeš kedykoľvek zmeniť vo svojom prehliadači, čím však výrazne obmedzíš funkčnosť našich stránok. Podmienky používania. Ochrana osobných údajov.