logo menu
user
Prečo by som mal veriť v Boha?
Čo si myslíš o...
17/03/2021 - 19:05
Prečítané: 5542x
Komentované: 9x
Vie mi niekto vysvetliť prečo by som mal veriť v niečom/niekom, čo mi nikto nevie dokázať že existuje? Stavajú sa kostoly, robia sa omše a pritom môžeme byť svedkami najväčššieho klamstva v historii.. Nezamýšlali ste sa nad tým?
Zdieľaj na facebooku
Autor
Zdendo
Muž, 23
Chceš kontaktovať autora?
Komentáre
Ak chceš vytvoriť nový príspevok, najskôr sa musíš zaregistrovať, alebo prihlásiť.
17/03/2021 - 19:05
Veriaci tu píšu o zázrakoch . Netreba zabúdať na minulosť Nie je to tak dávno kedy si ľudia mnohé vtedajšie zázraky vysvetlovali ako dáky zázrak od boha Dnes pritom vieme že sa jedná o fyzikálne zákony, chemické procesy , a mnoho iných obdobných javov. Zem nie je plochá, necestuje na chrbte korytnačky , žiadna rieka styx , podsvetie Valhalla . Náboženstvo patrí do sci-fi, fantasy regálu aby dávalo ľuďom nádej v niečo posmrtné , aby kontrolovalo našu psychiku. Lebo.. prečo by som sa mal správať podľa dákych prikázaní keď posmrtný život neexistuje ? Kontrola je odpoveď Boh ako ho vykreslujú rôzne cirkvi neexistuje a nikdy neexistoval
05/07/2019 - 19:16
V boha proste veríš vtedy, keď to potrebuješ. Niektorí ľudia potrebujú mať pocit, že sú milovaní vždy, aj keď ich opustí ten najvernejší priateľ. Boja sa smrti a vidia útechu v posmrtnom živote. Niekto drahý im zomrel a tešia sa na to, že sa znova stretnú. Viera v Boha dodáva nádej a odháňa strach z neznámeho. Pokiaľ na boha neveríš, je to v poriadku, nie si na to pripravený. A nikdy nemusíš byť. Niektorí to proste cítia, iní nie. Ja nie som veriaca, pretože mi svet vyhovuje taký...taký krutý a logicky vysvetlený :D Lepšie neveriť, ako sa na veriaceho tváriť - veľa ľudí "verí" iba preto, že rodičia povedali a správajú sa ešte horšie jak my pohania ;)
04/07/2019 - 20:58
Ako podľa teba vznikol život? Tak, že nejaké atómy si povedali, že odteraz budeme bunkou a potom si tá bunka si povedala, že odteraz budem ryba? Veríš tomu, naozaj? Nie je toto dostatočný dôkaz, že Boh jestvuje? A pre Art0761, ktorý to komentoval podo mnou - 4 strany sveta uvedené v Biblii sa ti zdajú byť divné, ale svetové strany (sever, juh...) už nie? A nie všetky Evanjeliá napísali apoštoli, napríklad Lukáš nebol apoštol, to je po prvé, iní nepísali evanjeliá, ale len listy a iní možno ani nič nenapísali, ale ich nepriatelia napísali podvrhov dosť, preto je ich považovaných za pravých len 4... V Biblii sa napríklad nachádza veľa zaujímavých vecí, predpovedala vznik a zánik ríše Alexandra Macedónskeho s presným vymenovaním národov a nástupníckych štátov 300 rokov pred jej vznikom...... náhoda? tu si už odpovedz sám....
04/07/2019 - 20:24
Dokázať existenciu Boha je ľahké iba v prípade, že vieš, čo presne chceš dokázať. V prvom rade je osobou, ktorá spája ľudí s rôznymi názormi a postojmi, ale s jedným spoločným aspektom. Vierou v jeho existenciu. Po druhé, je hlavnou myšlienkou náboženstva, vierouky, ktorá káže lásku a rešpekt k druhým. Tretia vec, ktorú musíš zvážiť, je posolstvo, ktoré reprezentuje. Posolstvo, ktoré málokto vie dokázať, pretože málokto vidí, že milovať a odpúšťať je omnoho ťažšie ako nenávidieť a mstiť sa. Pokiaľ toto neuznávaš ako dôkazy, položil si dobrú otázku.
04/07/2019 - 20:19
Ja som tiež nikdy nepochopil, ako môže človek, podotýkam, normálne mysliaci človek, začať veriť v nejakú knihu. Proste v knihu... Veď tá kniha ničí samú seba. Môže si napríklad zobrať to, že zem nie je guľatá (všetky štyri strany zeme - Jób 37:3) alebo moje najobľúbenejšie je : Povedzte mi, prečo poznáme 4 evanjelia, keď apoštolov bolo 12 ? Prečo je ostatných 8 označovaných ako Apokryf ("dielo pochybného autora, pochybnej hodnovernosti alebo zámerne podvrhnuté")? A to je len zlomok lží, ktoré sú nám každý deň dostávame.
04/07/2019 - 15:11
Budem reagovat prv na koentar od @Ja007 to ze nevieme preco sa niekto vyliecil z nejakej "nevyliecitelnej" choroby hned nieje zazrak to je ako s tým ze niekedy sme nevedeli preco su blesky a vysvetlili sme si to bozstvami atd. To ze niecomu nerozmieme nemusi byt nutne zasah vyssej bytosti. No a v skratke ku otazke autora niektorí ludia proste potrebuju k zivotu vieru aby sa mohli v najtazsich casoch ked im uz nic a nikto nezostane aspon k svojmu bohu.
04/07/2019 - 15:06
Nechápem a asi ani nikdy nepochopím ľudí čo sú ateisti..neodsudzujem ich..je to ich vlastný postoj k životu a ja ich rešpektujem..akurát prečo tvrdia že nie sú dokazy o niekom/niečom vyššiom?..ako môžu tvrdiť že nikto neexistuje keď denno denne sa stávajú milióny až miliardy zázrakov..to že sa niekto vylieči z nevyliečiteľnej choroby..to je normálne? Zamýšlali ste sa aj niekedy nad týmto?..celý svet celý ŽIVOT je jeden veľký zázrak..a ako sa píše v Biblii..,,keď už pre nič iné aspoň pre tie skutky verte" ..tie všedné zázraky všedne skutky ktoré si málo ľudí všima..nie preto že neverí..ale preto že uveriť nechcú a to je dosť veľký rozdiel
začiatok |  1  2  | koniec
Podobné príspevky

Nad čím rozmýšľaš?

Ahojte. nad čím rozmýšľate najčastejšie pred spaním? Ja mám 18 a rozmýšľam vždy nad tým, čo môžem…
Čo si myslíš o...
17/03/2022 - 07:45
Neutralista1991
2

Pomer s kamoškou

je v poriadku keď sa stretávam s kamoškou len za účelom urobenia si dobre? Je to najlepšia kamoška…
Čo si myslíš o...
14/03/2022 - 08:52
Neutralista1991
2

Duchovní sprievodci

Snazim sa duchovne rozvyjat ale cim viac sa snazim tym menej mi to ide :( cchem spoznat mojich…
Čo si myslíš o...
17/01/2022 - 19:03
Ničmanebavý
2

detský bicykel

čo si myslíte o tomto bicykli https://www.cyklospeciality.sk/detske-bicykle/rascal-bikes/detsky-lahk…
Čo si myslíš o...
09/11/2021 - 09:17
ninah1486
3

tenisky

máte niekto tieto tenisky https://www.differenta.sk/damske-topanky/khaki-unisex-clenkove-kozene-teni…
Čo si myslíš o...
04/11/2021 - 17:44
ninah1486
0
logo
© 2019 - 2022 Napíšto. Všetky práva vyhradené.
Partneri: Zoznamka Blindr, Blindr Blog
fb ig
Táto stránka využíva cookies a iné technológie sledovania na rozlíšenie jednotlivých zariadení, na individuálne nastavenie služieb, analytické a štatistické účely a na prispôsobenie zobrazenia obsahu a reklám. Niektoré cookies môžu byť poskytnuté aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy. Ak budeš pokračovať v používaní stránky, predpokladáme, že ti vyhovuje aktuálne nastavenie. Nastavenie si môžeš kedykoľvek zmeniť vo svojom prehliadači, čím však výrazne obmedzíš funkčnosť našich stránok. Podmienky používania. Ochrana osobných údajov.